Hizmet Sözleşmesi


MADDE 1 - TARAFLAR İŞ BU SÖZLEŞME KEMALPAŞA MAHALLESİ YÜKSEL APT DIŞ TABELA TATİLJETİ, COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ. İLE YUKARIDA VE SÖZLEŞMEYE EKLİ BELGELERDE ADI SOYADI, ADRES VE TELEFONU YER ALAN KATILIMCI ARASINDA AK DOLUNMUŞTUR. (KATILIMCI; 6502 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN VE 14.01.2015 TARİHLİ PAKET TUR SÖZLEŞMELERİ YÖNETMELİĞİ DÜZENLEMELERİ DOĞRULTUSUNDA TİCARİ VE MESLEKİ OLMAYAN AMAÇLA HAREKET EDEN GERÇEK VE TÜZEL KİŞİ,  HERHANGİ BİR PAKET TURU SATIN ALAN VEYA ALMAYI TAAHHÜT EDEN, ADINA YA DA LEHİNE BİR PAKET TUR SATIN ALINAN VEYA SATIN ALINMASI TAAHHÜT EDİLEN VEYA KENDİSİNE BİR PAKET TUR SÖZLEŞMESİ DEVREDİLEN TÜKETİCİYİ İFADE EDER.

KATILIMCI ADINA TARAF OLDUĞU TEMSİL VE İLZAM ETTİĞİ KİŞİLERE, İLGİLİ YASAL MEVZUAT KAPSAMINDA YAPILAN ÖN BİLGİLENDİRME İLE TUR İÇERİKLERİ İLE İLGİLİ BİLGİ VERMEKLE YÜKÜMLÜ VE SORUMLUDUR. BİLGİ VERME YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜ YERİNE GETİRMEYEN KATILIMCI BUNDAN SORUMLU OLUP ACENTANIN BU NEDENLE SORUMLULUĞU BULUNMAMAKTADIR. BU DOĞRULTUDA KATILIMCIYA VERİLEN BİLGİLER VE BROŞÜR İÇERİKLERİ ONUNLA BİRLİKTE TURA KATILACAK OLAN KATILIMCIYA VERİLMİŞ SAYILIR.

MADDE 2 - SÖZLEŞMENİN KONUSU COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ ŞİRKETİ İLE YUKARIDA ADI, SOYADI, ADRES VE TELEFONU YER ALAN KATILIMCI ARASINDA BROŞÜRDE BİLGİLERİ YER ALAN HİZMETLERİN ŞEKLİ, BEDELİ VE İFASI İLE İLGİLİ OLARAK TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN BELİRLENMESİDİR. AŞAĞIDA DETAYLARI YER ALAN ŞARTLAR TAHTINDA İŞ BU PAKET TUR SÖZLEŞMESİ AK DOLUNMUŞTUR. İŞ BU SÖZLEŞME, YAZILI OLARAK VEYA MEVZUATTA ELEKTRONİK POSTA, KISA MESAJ, İNTERNET, DİSK, CD, DVD, HAFIZA KARTI VE BENZERİ HER TÜRLÜ ARAÇ VE ORTAMI ŞEKLİNDE BELİRTİLEN KALICI VERİ SAKLAYICISI YOLUYLA DA MESAFELİ OLARAK KURULABİLİR. YİNE KATILIMCININ, İŞTİRAK EDECEĞİ TURLA İLGİLİ BROŞÜR, BİLGİLENDİRME VE HER NEVİ YAZIŞMALAR DA KAĞIT ÜZERİNDE VERİLEBİLİR VEYA KALICI VERİ SAKLAYICISIYLA GÖNDERİLEBİLİR.

KATILIMCI KENDİSİNİN VE KENDİSİ İLE BİRLİKTE GELEN DİĞER KATILIMCININ BİLGİLERİNİN DOĞRU VE EKSİKSİZ OLARAK VERİLMESİ VE SÖZLEŞMEYE İŞLENMESİNDEN SORUMLUDUR. KİMLİK VE İLETİŞİM BİLGİLERİNİN HATALI BİLDİRİLMESİ NEDENİYLE MEYDANA GELEBİLECEK HER TÜRLÜ NETİCELERDEN (ÖR: Hava yolu cezası, asker kaçağı vb.) KATILIMCI SORUMLUDUR.

KATILIMCI İRTİBAT BİLGİLERİNDEN KENDİSİNE VE DİĞER KATILIMCIYA ULAŞILACAĞINI KABUL BEYAN EDER VE TAAHHÜT EDER.

MADDE 3 - BROŞÜR İŞ BU SÖZLEŞMENİN KURULMASINDAN ÖNCE KATILIMCIYA ÖN BİLGİLENDİRME AMAÇLI BROŞÜR VERİLMİŞTİR. BROŞÜRDE YER ALAN BİLGİLER SÖZLEŞME KURULMADAN ÖNCE BROŞÜRDE AÇIKÇA BELİRTMEK VE KATILIMCIYA BİLDİRİLMEK ŞARTIYLA SÖZLEŞME KURULDUKTAN SONRA İSE TARAFLARIN AÇIK MUTABAKATI İLE DEĞİŞTİRİLEBİLİR.

MADDE 4 - SÖZLEŞME BEDELİ VE ÖDEME KOŞULLARI

4.1.TUR PROGRAMINDA ÜCRETE DAHİL OLAN TÜM HİZMETLER AYRINTILI OLARAK BELİRTİLMİŞ OLUP, BUNLARIN DIŞINDAKİ TURLAR VE HİZMETLER EKSTRA ÜCRETE TABİDİR. 

COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ TURLARA KAYIT YAPILIRKEN TOPLAM BEDELİN TAMAMINI YA DA %50'SİNİ TAHSİL ETMEK DURUMUNDADIR.

4.2. YURTDIŞI TURLARDA TUR BEDELİ OLARAK BELİRTİLEN YABANCI PARA CİNSİNDEN ÖDEMELERDE, ÖDEME GÜNÜNDEKİ COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ'NİN BELİRLEYECEĞİ KURALLAR UYGULANIR.  TÜM VERGİ, HARÇLAR VE BENZERİ YASAL YÜKÜMLÜLÜKLERDEN DOĞAN ÖDEMELER VE ÜCRETLER VB. DURUMLARLA İLGİLİ FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİ KATILIMCIYA YANSITILACAKTIR. KATILIMCI, BU ÖDEMELERİ VEYA ARTIŞLARI GEREKÇE GÖSTEREREK SÖZLEŞMEYİ FESHEDEMEYECEĞİ GİBİ PARA İADESİ DE TALEP EDEMEZ.

4.3. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ HEDEFTEKİ KATILIMIN ALTINDA KALAN BAZI GEZİLERİN GERÇEKLEŞMEME RİSKİNİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN, GEREK GÖRDÜĞÜ TAKTİRDE BAZI GEZİLER VE BU GEZİLERDEKİ OTEL KLASMANLARIYLA İLGİLİ PROMOSYON FİYATLAMALARI UYGULAYABİLİR. BU ÖZEL DURUM AYNI GEZİYE ÖNCEDEN KAYIT YAPTIRMIŞ MÜŞTERİLER AÇISINDAN BİR İNDİRİM HAKKI DOĞURMAZ.

4.4. KATILIMCININ TUR BEDELİNİ KREDİ KARTI İLE ÖDEMESİ/ÖDEMEK İSTEMESİ HALİNDE ÖDEMENİN YAPILAMAMASINDAN ACENTA SORUMLU TUTULAMAZ. KATILIMCI KREDİ KART SÖZLEŞMESİ İMZALANAN BANKA İLE MUHATTAP OLACAKTIR.

4.5. KATILIMCI ÖDEMEDE TEMERRÜDE DÜŞTÜĞÜ TAKTİRDE GECİKEN HER GÜN İÇİN SÖZLEŞME BEDELİNİN %10 ORANINDA GECİKME FAİZİ ÖDEMEYİ, TAKSİTLİ TUR SATIŞLARINDA İSE, ÜST ÜSTE İKİ TAKSİT ÖDEMEDE TEMERRÜDE DÜŞMESİ HALİNDE KALAN TAKSİTLERİN TAMAMININ MUACCEL HALE GELECEĞİNİ KABUL VE BEYAN EDER. 

MADDE 5 - FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ AŞAĞIDAKİ ŞARTLARIN VARLIĞI HALİNDE COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI TURUN HAREKET TARİHİNDEN EN AZ 3 GÜN ÖNCESİNE KADAR KATILIMCIYA YAZILI OLARAK VEYA KALICI VERİ SAKLAYICISI İLE BİLDİRMEK VE BU DEĞİŞİKLİĞİN NASIL HESAPLANDIĞINI BELİRTMEK KOŞULUYLA FİYAT DEĞİŞİKLİĞİNE GİDEBİLİR;

5.1. SÖZLEŞME BEDELİNİN DÖVİZ CİNSİNDEN BELİRLENDİĞİ YURT DIŞINA YÖNELİK TURLARDA FİYAT DEĞİŞİKLİĞİNİN DÖVİZ KURUNDA MEYDANA GELEN OLAĞAN DIŞI DEĞİŞİKLİKLERDEN KAYNAKLANMASI.

5.2. FİYAT DEĞİŞİKLİĞİNİN YAKIT GİDERLERİNDEKİ OLAĞAN DIŞI DEĞİŞİKLİKLERDEN KAYNAKLANMASI.

5.3. FİYAT DEĞİŞİKLİĞİNİN LİMAN, HAVA ALANI GİBİ YERLERDE TAHSİL EDİLEN VERGİ, RESİM, HARÇ VE BENZERİ ÜCRETLERDE MEYDANA GELEN DEĞİŞİKLİKLERDEN KAYNAKLANMASI.

FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDIĞI TARİHTEN ÖNCE REZERVASYON YAPILAN ANCAK FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ TARİHİNE KADAR BEDELİ ÖDENMEYEN TURLAR İÇİN COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ'NİN BELİRLEDİĞİ GÜNCEL FİYATLAR GEÇERLİ OLACAKTIR. KATILIMCI REZERVASYONU BULUNDUĞUNU İLERİ SÜREREK BELİRLENEN GÜNCEL FİYATTAN İNDİRİM TALEP EDEMEZ. 

MADDE 6 - YOLCULUK ÖNCESİ BİLGİLENDİRME COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI, TURUN BAŞLAMASINDAN YURT İÇİ TURLAR İÇİN EN AZ 24 SAAT, YURT DIŞI TURLAR İÇİN İSE 48 SAAT ÖNCE KATILIMCIYI BİLGİLENDİRECEKTİR. KATILIMCIYA VERİLEN BROŞÜR VEYA YAPILAN SÖZLEŞMEDEKİ BİLGİLERİN DEĞİŞMEMESİ HALİNDE BU BİLGİLENDİRME ZORUNLU DEĞİLDİR.

İŞ BU SÖZLEŞME YAPILMADAN ÖNCE KATILIMCIYA ÖN BİLGİLENDİRME AMAÇLI BROŞÜR VERİLDİĞİNİ KATILIMCI KABUL VE BEYAN EDER. 

MADDE 7 - SÖZLEŞMENİN ESASLI UNSURLARINDA DEĞİŞİKLİK

7.1. SÖZLEŞMENİN ESASLI UNSURLARINDAN BİRİSİNİN DEĞİŞMESİ HALİNDE KATILIMCI, BU DEĞİŞİKLİĞİ VEYA COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ   YA DA ARACISI TARAFINDAN SUNULAN ALTERNATİF BİR TURU KABUL EDEBİLİR. YAPILAN DEĞİŞİKLİĞİ KABUL ETMEDİĞİNİ COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISINA YAZILI OLARAK VEYA KALICI VERİ SAKLAYICISI İLE BİLDİRMELİDİR. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI TARAFINDAN SUNULAN, EŞİT VEYA DAHA YÜKSEK DEĞERDE BAŞKA BİR PAKET TURA EK BİR BEDEL ÖDEMEKSİZİN KATILABİLİR VEYA FİYAT FARKININ KENDİSİNE İADE EDİLMESİ ŞARTIYLA DAHA DÜŞÜK DEĞERDE BİR PAKET TURA KATILABİLİR.

7.2 .COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI TARAFINDAN PAKET TURUN BAŞLAMASINDAN ÖNCE, KATILIMCIDAN KAYNAKLANMAYAN NEDENLERLE SÖZLEŞME İÇERİĞİNDE YAPILAN ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER İLE İŞ BU SÖZLEŞMENİN 5.MADDESİNDE BELİRTİLEN SEBEPLERLE YAPILAN FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ HARİÇ DİĞER FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİ ESASLI SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİĞİ OLARAK NİTELENDİRİLİR.

7.3. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI, ESASLI SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİNİ VE BUNUN FİYAT ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNİ KATILIMCIYA DERHAL BİLDİRİR.

7.4. SÖZLEŞMEDEN DÖNÜLMESİ HALİNDE COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI, SÖZLEŞMEDEN DÖNME BİLDİRİMİNİN KENDİSİNE ULAŞTIĞI TARİHTEN İTİBAREN KATILIMCININ ÖDEMİŞ OLDUĞU TÜM BEDELİ HERHANGİ BİR KESİNTİ YAPMAKSIZIN EN GEÇ ON DÖRT GÜN İÇERİSİNDE İADE EDECEKTİR.

MADDE 8 - TÜM TURLARIN İPTALİ

8.1. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISININ, PAKET TURUN DÜZENLENMESİ İÇİN ASGARİ KATILIMCI SAYISINA ULAŞILAMAMASI DURUMUNDA HER ZAMAN,DİĞER HALLERDE (mücbir sebep hali saklı kalmak kaydıyla) TUR TARİHİNDEN 24 SAAT ÖNCESİNE KADAR TURU İPTAL ETME HAKKINA SAHİPTİR. BU DURUMDA TÜKETİCİ TARAFINDAN YAPILMIŞ OLAN ÖDEMELER KESİNTİ YAPILMAKSIZIN İADE EDİLİR. İPTAL HALİNDE KATILIMCININ TAZMİNAT HAKKI YOKTUR.

COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISININ, KATILIMCIDAN KAYNAKLANMAYAN BİR SEBEPTEN DOLAYI TÜM TURLARIN BAŞLAMASINDAN ÖNCE TURU İPTAL ETMESİ HALİNDE KATILIMCI, MADDE 7.1.’DEKİ KENDİSİNE TANINMIŞ OLAN HAKLARI KULLANABİLİR.

8.2. PAKET TURUN DÜZENLENMESİ İÇİN ÖNGÖRÜLEN ASGARİ KATILIMIN SAĞLANAMAMASI NEDENİYLE İPTALİ VE SÖZLEŞMENİN 10.MADDESİNDE SAYILAN DİĞER HALLERDE COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI SÖZLEŞMENİN HİÇ VEYA GEREĞİ GİBİ İFA EDİLMEMESİNDEN DOĞAN ZARARLARDAN SORUMLU TUTULAMAZ.

MADDE 9 - SÖZLEŞMENİN EKSİK İFASI VE SORUMLULUK

9.1. KATILIMCI, SÖZLEŞMENİN İFASI SÜRECİNDE ORTAYA ÇIKAN HER TÜRLÜ EKSİKLİĞİ BAĞIMSIZ HİZMET SAĞLAYICISINA YA DA COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISINA DERHAL BİLDİRMEK ZORUNDADIR. BU BİLDİRİMİN ARDINDAN COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ BU EKSİKLİĞİ GİDERMEK İÇİN GEREKEN ÖZENİ GÖSTERİR.

9.2. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ  VEYA ARACISININ, PAKET TUR BAŞLADIKTAN SONRA ÖNEMLİ BİR YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜ YERİNE GETİRMEDİĞİ VEYA GETİREMEYECEĞİ TESPİT EDİLDİĞİNDE, COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI PAKET TURUN DEVAM ETMESİ İÇİN KATILIMCIYA İLAVE MALİYET GETİRMEYEN EŞDEĞERDE ALTERNATİF DÜZENLEMELER SUNABİLİR,

9.3. KATILIMCI ALTERNATİF DÜZENLEMEYİ KABUL ETMEYEBİLİR. SÖZLEŞMEDEN DÖNÜLMESİ DURUMUNDA COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISININ ÜCRET TALEP ETME HAKKI SONA ERER.

MADDE 10 - SORUMLULUKTAN KURTULMA COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI, SÖZLEŞMEYE AYKIRILIĞIN AŞAĞIDAKİ HALLERDEN KAYNAKLANMASI DURUMUNDA SÖZLEŞMENİN HİÇ VEYA GEREĞİ GİBİ İFA EDİLMEMESİNDEN DOĞAN ZARARLARDAN SORUMLU TUTULAMAZ:

10.1. KATILIMCININ KUSURUNUN BULUNMASI.

10.2. SÖZLEŞMENİN İFASI SÜRECİNE DAHİL OLMAYAN ÜÇÜNCÜ BİR KİŞİNİN BEKLENMEYEN VE ÖNLENEMEZ BİR DAVRANIŞININ BULUNMASI.

10.3. MÜCBİR SEBEBİN BULUNMASI.

10.4. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ, ARACISININ VEYA BAĞIMSIZ HİZMET SAĞLAYICISININ GEREKLİ TÜM ÖZENİ GÖSTERMELERİNE RAĞMEN ÖNGÖREMEDİKLERİ VE ENGELLEYEMEDİKLERİ BİR OLAYIN MEYDANA GELMESİ.

10.5. PAKET TURUN DÜZENLENMESİ İÇİN ÖNGÖRÜLEN ASGARİ KATILIMIN SAĞLANAMAMASI NEDENİYLE İPTAL EDİLMESİ VE İPTALİN SÖZLEŞMEDE ÖNGÖRÜLEN SÜREDE YAZILI OLARAK VEYA KALICI VERİ SAKLAYICISI İLE KATILIMCIYA BİLDİRİLMİŞ OLMASI.

MADDE 11 - SÖZLEŞMENİN DEVRİ

11.1. KATILIMCI, PAKET TURA DEVAM ETMESİNİN MÜMKÜN OLMAMASI DURUMUNDA, TURUN BAŞLAMASINDAN EN AZ YEDİ GÜN ÖNCE COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISINA YAZILI OLARAK VEYA KALICI VERİ SAKLAYICISI İLE BİLDİRİMDE BULUNARAK SÖZLEŞMEYİ, PAKET TUR AÇISINDAN GEÇERLİ TÜM KOŞULLARI YERİNE GETİREN ÜÇÜNCÜ BİR KİŞİYE DEVREDEBİLİR. .BU HALDE; KATILIMCI, SÖZLEŞMEYİ DEVRALAN KİŞİ VEYA KİŞİLERİ PAKET TUR ŞARTLARI VE ÖDEME KOŞULLARI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

11.2. PAKET TUR SÖZLEŞMESİNİ DEVREDEN VE DEVRALAN, COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISINA KARŞI BAKİYE TUTARIN VE SÖZ KONUSU DEVİRDEN DOĞAN TÜM EK MASRAFLARIN VE UÇAK VE/VEYA HER NEVİ ULAŞIM ARACI DEĞİŞİKLİĞİ BEDELLERİNİN ÖDENMESİNDEN MÜTESELSİLEN SORUMLUDUR.

MADDE 12 - SÖZLEŞMENİN FESHİ VE İPTAL KOŞULLARI

12.1. TÜM TUR PROGRAMLARINDA TUR HAREKETİNE 30 GÜN KALANA KADAR TURU SATIN ALAN KİŞİLERDEN KAYNAKLANAN İPTALLERDE ÖDENMESİ ZORUNLU VERGİ, HARÇ VE BENZERİ YASAL YÜKÜMLÜLÜKLERDEN DOĞAN MASRAFLAR HARİÇ OLMAK ÜZERE, ÖDEDİĞİ ÜCRETİN TAMAMI KATILIMCIYA İADE EDİLİR. TUR HAREKETİNE 30 İLE 15 GÜN KALANA KADAR YAPILAN İPTALLERDE ÖDENMESİ ZORUNLU VERGİ, HARÇ VE BENZERİ YASAL YÜKÜMLÜLÜKLERDEN DOĞAN MASRAFLAR HARİÇ OLMAK ÜZERE,KATILIMCIYA TOPLAM TUR BEDELİNİN %30'U İADE EDİLİR. KATILIMCININ O ANA KADAR ÖDEDİĞİ ÜCRET %50 ’ NİN ALTINDAYSA ARADAKİ FARK KENDİSİNDEN TAHSİL EDİLİR. HAREKETE 15 GÜNDEN AZ KALA YAPILAN İPTALLERDE TOPLAM TUR BEDELİNİN İADESİ YOKTUR.

 12.2. KATILIMCININ İPTAL TALEBİNDEN ÖNCE VİZE MÜRACAATI YAPILMIŞSA VİZE BEDELİ İADE EDİLMEZ.

 12.3. GÜNÜBİRLİK TURLARDA, TUR TARİHİNDEN 7 GÜN ÖNCESİNE KADAR, KONAKLAMALI TURLARDA İSE SÖZLEŞMEDE BELİRTİLEN SON ÖDEME TARİHİNE KADAR KATILIMCI TARAFINDAN ÖDEME YAPILMAMASI HALİNDE COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ.SÖZLEŞMEYİ HAKLI NEDENLERLE FESHEDEBİLİR. BU DURUMDA KATILIMCI COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ.'DEN HERHANGİ BİR HAK VE TAZMİNAT TALEBİNDE BULUNAMAZ.

12.4. UÇAKLI ULAŞIM SAĞLANACAK TURLARDA KATILIMCI SÖZLEŞMEYİ FESHEDEMEZ. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ.'DEN PARA İADESİ TALEP EDEMEZ TARİH VEYA TUR DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIRAMAZ. KATILIMCI BU HÜKMÜ KAYITSIZ ŞARTSIZ KABUL VE TAAHHÜT ETMİŞTİR.

12.5. İPTAL SİGORTASI TUR TARİHİNDEN 168 SAAT ÖNCESİNE KADAR YAPILACAK OLAN İPTALLER İÇİN GEÇERLİDİR.

12.6. ERKEN REZERVASYON DÖNEMİ, PROMOSYON TURLAR, RESMİ TATİL, DİNİ VE MİLLİ BAYRAM DÖNEMLERİNİ KAPSAYAN TURLARDA DEĞİŞİKLİK VE İPTAL YAPILAMAZ.

 12.7. KATILIMCININ GEREKLİ TÜM ÖZENİ GÖSTERMESİNE RAĞMEN ÖNGÖREMEDİĞİ VE ENGELLEYEMEDİĞİ BİR DURUM VEYA MÜCBİR SEBEP NEDENİYLE PAKET TURUN BAŞLAMASINA OTUZ GÜNDEN DAHA AZ SÜRE KALA FESİH BİLDİRİMİNDE BULUNMASI VE DURUMU BELGELENDİRMESİ HALİNDE, ÖDENMESİ ZORUNLU VERGİ, HARÇ VE BENZERİ YASAL YÜKÜMLÜLÜKLERDEN DOĞAN MASRAFLAR İLE ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE ÖDENİP BELGELENDİRİLEN VE İADESİ MÜMKÜN OLMAYAN BEDELLER HARİÇ OLMAK ÜZERE, HERHANGİ BİR KESİNTİ YAPILMAKSIZIN KATILIMCININ ÖDEMİŞ OLDUĞU BEDEL KENDİSİNE İADE EDİLİR. BU MÜCBİR SEBEBİ OLAN KATILIMCININ HARİCİNDEKİ TURA KATILANLAR BU MADDE HÜKMÜNDEN FAYDALANAMAZ.

 MADDE 13 - MÜCBİR SEBEPLER

13.1. DOĞAL AFETLER, SALGIN HASTALIKLAR, OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI, YOL ENGELİ, SINIR KOMŞULARINDA VEYA PAKET TUR KAPSAMINDA GİDİLECEK ÜLKE/ŞEHİRLERDE SINIR KAPILARINDA VEYA SINIR KAPISI KOMŞU ÜLKEDE ULUSLAR ARASI HAVA, KARA VE DENİZ ULAŞIMINI ENGELLEYEN OLAĞANÜSTÜ HALLER, GREV, TERÖR, HALK HAREKETLERİ, SABOTAJ, İSYAN, İÇ SAVAŞ, ASKERİ DARBE, YÖNETİME ZORLA EL KONULMASI, SAVAŞ, SAVAŞ İHTİMALİ, KARANTİNA İHTİMALİ, ÖNGÖRÜLEMEZ TEKNİK HUSUSLAR, UÇAK GECİKMELERİ GEZİNİN BAŞLAMASINA VEYA DEVAMINA ENGEL TEŞKİL EDİYORSA TARAFLARCA MÜCBİR SEBEP OLARAK KABUL EDİLİR. SÖZ KONUSU ÜLKEYE AİT ELÇİLİKLER YA DA RESMİ MAKAMLARCA BU MÜCBİR SEBEPLER KABUL EDİLDİĞİNDE HAVA YOLLARI VE OTELLERİN BU DEKLARE IŞIĞINDA İPTAL VE İADE KOŞULLARI GEÇERLİDİR. BU SÜREÇTE COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VE ARACISI SÖZLEŞMENİN HİÇ VEYA GEREĞİ GİBİ İFA EDİLMEMESİNDEN DOĞAN ZARARLARDAN SORUMLU TUTULAMAZ.

13.2. KATILIMCI KENDİSİYLE İLGİLİ MÜCBİR SEBEBE İLİŞKİN RESMİ MAKAMLARDAN ALDIĞI HER TÜRLÜ RAPOR VEYA BELGEYİ COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISINA VERMEK DURUMUNDADIR. MÜCBİR SEBEBİ İSTENEN SÜREDE BELGELEYEMEYEN VEYA EKSİK OLARAK BELGELEYEN KATILIMCILAR, COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISINDAN HERHANGİ BİR TALEPTE BULUNAMAZLAR.

MADDE 14 - ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI, PAKET TUR KAPSAMINDA TAAHHÜT ETTİĞİ HİZMETLERİN, ACENTANIN İFLASI DA DAHİL OLMAK ÜZERE, VERİLMEMESİNDEN KAYNAKLANACAK SORUMLULUKLARINI , ZORUNLU PAKET TUR SİGORTASI ÖZEL VE GENEL ŞARTLARI ÇERÇEVESİNDE SİGORTA ETTİRMİŞTİR. İŞ BU POLİÇE SERTİFİKASI SÖZLEŞME EKİNDE KATILIMCIYA TESLİM EDİLMİŞTİR. KATILIMCININ KAZA VE HASTALIK HALİNDE ÇIKIŞ NOKTASINA DÖNÜŞ MASRAFLARINI VE HER TÜRLÜ KAZADAN DOĞAN ZARARINI VE TEDAVİ MASRAFLARINI, POLİÇE LİMİTİ KADAR KARŞILAYACAK ŞEKİLDE SİGORTA ETTİRİLEBİLECEĞİ HUSUSU KENDİSİNE HATIRLATILMIŞTIR.

MADDE 15 - ULAŞIM ARAÇLARI VE KONAKLAMA TESİSLERİ

15.1. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ  KİŞİ SAYISINA GÖRE TURDA KULLANILACAK ARAÇTA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI SAKLIDIR.

15.2. ULAŞIM DAHİL TURLARDA REZERVASYON SIRASINDA KOLTUK NUMARALARI VERİLMEZ. KOLTUK NUMARASI KAYIT SIRASINA GÖRE BELİRLENİR (Özel sağlık durumları hariç) VE TURDAN BİR GÜN ÖNCE MESAJ YOLUYLA İLETİLİR.

15.3. BİLDİRİLEN KALKIŞ NOKTALARI DIŞINDA YOLCU ALIMI YAPILMAMAKTADIR.

15.4. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI, HAVA YOLU İLE YOLCULAR ARASINDA ARACI KONUMUNDA OLUP, 28.09.1955 TARİHLİ LAHEY PROTOKOLÜNE TABİDİR. SÖZLEŞME SIRASINDA ÖZEL UYARI VE BİLGİLENDİRME YAPILMIŞ OLUP, ,GEZİ PROGRAMINDA BELİRTİLEN UÇAK, OTOBÜS, GEMİ, TEKNE, TREN VE DİĞER ULAŞIM ARAÇLARININ YOLCULUKLARINDAKİ HAREKET SAATLERİ İLGİLİ KURULUŞLARIN RESMİ PROGRAMLARINA GÖRE HAZIRLANMIŞTIR. BU SAATLERİN DEĞİŞMESİ, TARİH DEĞİŞİKLİKLERİ VE BUNA BAĞLI YAPILAN PROGRAM DEĞİŞİKLİKLERİ, RÖTARLAR COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISININ İRADESİ DIŞINDAKİ OLGULAR OLUP, BU OLAYLAR ULUSLARARASI HAVA YOLU MEVZUATI, ULUSLARARASI ANLAŞMALAR, DİĞER TAŞIMACILIK MEVZUATI KURALLARI GEREĞİNCE DEĞERLENDİRİLİR. BU SÖZLEŞMEDE YAZILI OLMAYAN HUSUSLARDA YÜRÜRLÜKTEKİ İLGİLİ MEVZUAT HÜKÜMLERİ, IATA, DİĞER KONVANSİYONLAR, TAŞIMACILIK MEVZUATI KURALLARI, TÜRKİYE'’NİN TARAF OLDUĞU ULUSLAR ARASI SÖZLEŞMELER VE BUNLARA BAĞLI ÇIKARTILMIŞ TÜZÜK, YÖNETMELİK VE HER TÜRLÜ MEVZUAT HÜKÜMLERİ UYGULANIR.

 15.5. UÇUŞ ÖNCESİNDE UÇAK SAATLERİ DEĞİŞEBİLİR, TÜM SAATLERİN HAREKET TARİHLERİNDEN 48 SAAT ÖNCE KONFİRME EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR. YOLCULAR UÇAK SAATLERİNİN DEĞİŞEBİLECEĞİNİ BİLEREK TURU SATIN ALMIŞTIR. YOLCULARIN GEZİ TARİHİNDEN 48 SAAT ÖNCE COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISINDAN KONFİRMASYON TALEP ETMELERİ VE BELİRTİLEN SAATLERDE RANDEVU YERİNDE OLMALARI ŞARTTIR. AKSİ DURUMDA DOĞACAK SORUNLARDAN COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD.ŞTİ VEYA ARACISI SORUMLU TUTULAMAZ. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI DA DEĞİŞİKLİK HABERİ ALDIĞI AN EN KISA SÜREDE YOLCULARINA BİLDİRİR.

15.6. KATILIMCILARIN SEYAHATLERDE BAGAJ TAŞIMA HAKLARI SEYAHAT EDİLEN ULAŞIM ARAÇLARININ TANIDIKLARI LİMİTLERE GÖRE BELİRLENİR. BU LİMİTLERİN ÜZERİNDEKİ BAGAJLARDA, TAŞIMA ŞİRKETİNİN UYGULAYACAĞI EK ÜCRET KATILIMCI TARAFINDAN ÖDENİR..

15.7. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISINDAN ALINAN SEYAHAT PAKETİ DAHİLİNDEKİ UÇUŞLAR SIRASINDA MEYDANA GELEBİLECEK HERHANGİ BİR BAGAJ KAYBI VE/VEYA HASARI DURUMUNDA HAVA YOLU ŞİRKETİNİN UYGULAYACAĞI KURALLAR GEÇERLİDİR, COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISININ HERHANGİ BİR SORUMLULUĞU YOKTUR

15.8. TUR PROGRAMINDA BELİRTİLEN KONAKLAMA ŞEKLİ DIŞINDA, GEZİ ESNASINDA VE OTELDE ALACAĞI EKSTRA YEMEK, İÇECEK VE PROGRAM DIŞI HİZMETLER KATILIMCI TARAFINDAN ÖDENECEKTİR. AYRICA GİDİLECEK ÜLKENİN MEVZUATLARINA GÖRE TURİSTLERDEN ALINMASI GEREKEN VERGİ, ŞEHİR GİRİŞ ÜCRETLERİ, OTEL KONAKLAMA VERGİLERİ, HARÇ V.B. GİBİ ÖDEMELER KATILIMCIYA AİTTİR.

15.9. SEYAHAT SÜRESİNCE, BAŞLANGICINDA VE SONUNDA GEZİLEN VE KONAKLANAN YERLERDE KATILIMCILARDAN KAYNAKLANACAK HASAR, ZARAR VE KAYIPLARDAN COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. Tİ VEYA ARACISI SORUMLU DEĞİLDİR.

15.10. KONAKLAMALI TURLARDA ODA BLOKAJINI TESİS YAPAR. TESİSLERE VARIŞ SAATİ KAÇ OLURSA OLSUN, ODALARA EN ERKEN GİRİŞ SAAT 14:00 TESİSLERDEN  AYRILIŞ SAATİ 12:00'DİR.

15.11. ÇOCUK İNDİRİMLERİ, ÇOCUKLARIN EBEVEYNLERİ İLE AYNI ODADA 3. VEYA 4. KİŞİ OLARAK KALMALARI DURUMUNDA UYGULANIR. ANCAK OTELDE YATAK VE UÇAKTA KOLTUK İŞGAL EDERSE TAM BEDEL ALINIR.

15.12. KATILIMCI TESİS TARAFINDAN BELİRLENEN KRİTER DOĞRULTUSUNDA ÜCRETSİZ VEYA İNDİRİMLİ KONAKLAYACAK ÇOCUKLARIN REZERVASYON SIRASINDA BEYAN EDİLEN ÖZELLİKLERİNİN DOĞRU OLMADIĞI DURUMLARDA, BU ÇOCUKLAR İÇİN BELİRLENECEK ÜCRETİ ÖDEMEYİ KABUL VE TAAHHÜT EDER.

15.13. OTEL KONAKLAMALARINDA 0-6 YAŞ ÇOCUKLARA AYRI YATAK VERİLMEZ.

15.14. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ.  KATILIMCI ONAYI ARANMAKSIZIN GEREK TURDAN ÖNCE GEREKSE TUR ESNASINDA TUR PROGRAMINDA, KONAKLAMA TESİSLERİNDE (DAHA KÖTÜ OLMAMAK ŞARTIYLA) VE ULAŞIM ARAÇLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR. BU DURUMDA KATILIMCININ SÖZLEŞMEYİ İPTAL ETME VEYA TAZMİNAT TALEP ETME HAKKI YOKTUR.

15.15. ULAŞIM ARAÇLARINDA VE TESİSTE EVCİL HAYVAN KABUL EDİLMEZ.

MADDE 16 VİZE YURT DIŞI GEZİLERDE GEREKLİ OLAN VİZELERİN HAZIR OLMASINDAN KATILIMCILAR SORUMLUDUR. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ’DEN VEYA ARACISINDAN VİZE İŞLEMLERİNİ TAKİP ETMESİ TALEP EDİLDİĞİ TAKDİRDE, EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORTUN OLMASI VE GEREKLİ BELGELERLE BİRLİKTE TURUN HAREKET TARİHİNDEN EN AZ 16 GÜN ÖNCE, VİZE VE SERVİS ÜCRETİ KATILIMCILAR TARAFINDAN KARŞILANMAK ÜZERE COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISINA BAŞVURULMASI GEREKİR. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI VİZE İŞLEMLERİNDE SADECE ARACI KONUMUNDA OLUP KONSOLOSLUKLAR TARAFINDAN VİZE VERİLMEMESİ HALİNDE HİÇBİR SORUMLULUĞU YOKTUR. HERHANGİ BİR GECİKMEDEN VE BELGE EKSİKLİKLERİNDEN DOĞABİLECEK AKSAKLIKLARDAN COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI KESİNLİKLE SORUMLU DEĞİLDİR. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISININ ALDIĞI VİZENİN TARİH VE İÇERİĞİ KATILIMCI TARAFINDAN KONTROL EDİLMELİDİR. TUR HAREKET TARİHİNE KADAR VİZE ÜCRETLERİNDE OLABİLECEK DEĞİŞİKLİKLER KATILIMCILARA YANSITILIR VE FARKLAR TAHSİL EDİLİR. VİZE MÜRACAATLARI SIRASINDA GEREK DUYULDUĞU TAKTİRDE SEYAHAT EDİLEN ÜLKENİN TARAFI BULUNDUĞU SCHENGEN ANLAŞMASINA TARAF DİĞER ÜLKELERİN KONSOLOSLUKLARINA DA MÜRACAAT EDİLEBİLİR, BU KATILIMCILARIN MENFAATİNE VİZE İŞLEMLERİNİN OLUMLU NETİCELENMESİNE YÖNELİKTİR. VİZE ALINAMAMASI DURUMUNDA İŞBU SÖZLEŞMEDEKİ İPTAL KOŞULLARI GEÇERLİ OLUP BU HÜKÜMLERİN BELİRLEDİĞİNİN DIŞINDA BİR İADE VEYA TAZMİNAT SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. VİZE ALINMIŞ OLMASINA RAĞMEN, TÜRKİYE’DEN ÇIKIŞINA İZİN VERİLMEYEN VEYA SEYAHAT EDİLEN ÜLKEDE HERHANGİ BİR NEDENLE İÇERİ SOKULMAYAN KATILIMCILARA HERHANGİ BİR ÖDEME YAPILMAZ VE BU DURUMDAN COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISININ SORUMLULUĞU YOKTUR. KATILIMCI GİDECEĞİ ÜLKEYE İLİŞKİN VİZESİ OLDUĞUNU BEYAN EDERSE VEYA VİZE İŞLEMLERİNİ BİZZAT KENDİSİ TAKİP EDECEĞİNİ BELİRTİRSE, BU DURUMDA TÜM SORUMLULUK KATILIMCININ KENDİSİNDEDİR, KATILIMCI VİZE İŞLEMLERİNİN GERÇEKLEŞMEDİĞİNİ İLERİ SÜREREK SÖZLEŞMEYİ FESHEDEMEZ, SORUMLULUK KATILIMCIYA AİT OLACAKTIR.

MADDE 17 - DİĞER HÜKÜMLER

17.1. TURLARIN GÜN SÜRELERİ TAKVİM GÜNÜNE GÖRE VERİLMİŞTİR. BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ GÜNLERİ GÜNÜN HANGİ SAATİ OLURSA OLSUN TURUN GÜN SAYISINI BELİRLER.

17.2. ŞEHİR TURLARI VE EKSTRA TURLAR, İÇERİĞİ DEĞİŞMEMEK ŞARTIYLA, PROGRAMDA YAZILANDAN FARKLI GÜNLERDE DÜZENLENEBİLİR. EKSTRA TUR FİYATLARI İÇERİK VE KATILIMCI SAYISINA GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR. HAVA DURUMUNA VEYA ZORUNLU DURUMLARA BAĞLI OLARAK TURLAR GERÇEKLEŞMEYEBİLİR, BU DURUMDA COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ OLABİLECEK EN UYGUN ALTERNATİFİ SUNACAKTIR. 

17.3. TUR KALKIŞ SAATİ COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ. TARAFINDAN BELİRLENİR VE KATILIMCI SAAT İLE İLGİLİ SMS YOLU İLE BİLGİLENDİRİLİR. 

17.4.. TUR REHBERİ GEREKLİ GÖRDÜĞÜ TAKTİRDE TUR PROGRAMI SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR

17.5. GÜMRÜKLERDE FORMALİTELER İLE İLGİLİ OLARAK GİRİŞ VE ÇIKIŞLARDA YOLCULARIN PASAPORTLARINI, NÜFUS CÜZDANLARINI YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR. PASAPORT İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR MUAMELE EKSİKLİĞİNDEN DOĞMASI MUHTEMEL PROBLEM VE BUNA BAĞLI GECİKME VE İPTALLERDEN KATILIMCILAR SORUMLUDUR. BU DURUMDA KATILIMCI SEYAHATLE İLGİLİ TÜM HAKLARINI KAYBEDER.

17.6. TURA KATILAN 18 YAŞ ALTINDAKİ YOLCULARIN EBEVEYNLERİ YASAL BELGELERİNİ BULUNDURMAK VE İBRAZ ETMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

17.7. KATILIMCILAR YANLARINDA BULUNAN EŞYALARI (PARA, ZİYNET EŞYALARI vb.), KİMLİK VE PASAPORT GİBİ ÖNEMLİ BELGELERİNİN GÜVENLİĞİNDEN KENDİLERİ SORUMLU OLUP OLUŞACAK KAYIP, HASAR VE ÇALINMA DURUMLARINDA SORUMLULUK TAMAMEN KATILIMCIYA AİTTİR.  COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VE/VEYA ARACISI SORUMLU TUTULAMAZ.

17.8. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI, KONAKLAMA TESİSLERİ VE TAŞIMACI KURULUŞLARIN TUR PROGRAMINDA BELİRTİLEN ZAMAN VE VASIFTA HİZMET SUNMASI İÇİN GEREKLİ ÖZENİ GÖSTERİR. ULAŞIM ARAÇLARI VE KONAKLAMA TESİSLERİNDE COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISININ İRADESİ DIŞINDA GELİŞEN OLAYLARDAN DOĞABİLECEK ARIZA, KAZA VE KAYIPLARDA VE BUNLARA BAĞLI OLARAK ORTAYA ÇIKABİLECEK SORUNLARLA, SİYASİ OLAY, GREV, DEVLETLER ARASI İLİŞKİLERDEKİ DEĞİŞİKLİKLER, TERÖR, HALK HAREKETLERİ, SAVAŞ İHTİMALİ, DOĞAL AFETLER, OLUMSUZ HAVA ŞARTLARI, SİS VE ÖNGÖRÜLEMEZ TEKNİK SORUNLAR GİBİ OLAĞANÜSTÜ VE MÜCBİR SEBEPLERDEN VE/VEYA KATILIMCININ KUSURUNDAN DOLAYI SÖZLEŞMENİN HİÇ VEYA GEREĞİ GİBİ İFA EDİLEMEMESİNDEN COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ VEYA ARACISI SORUMLU TUTULAMAZ.

17.9. KATILIMCILARIN ŞİKAYETÇİ OLDUĞU HUSUSLARI HİZMETİN İFASI SIRASINDA YAZILI OLARAK YETKİLİYE BİLDİRMESİ İYİ NİYETLİ TÜKETİCİNİN ÖZEN BORCUDUR. KATILIMCININ ŞİKAYETÇİ OLDUĞU HALDE HİZMETİ SONUNA KADAR KULLANMASI ŞİKAYETÇİ OLDUĞU HUSUSLAR İLE İLGİLİ İKAME HİZMET VE BEDEL İADESİ GİBİ TAZMİNAT HAKLARINI ORTADAN KALDIRIR.

17.10 KATILIMCILAR BAŞLADIĞI TUR HİZMETİNİN KUSURLU OLDUĞUNDAN BAHİSLE TERK EDERSE, TURU TERK ETTİĞİNİ DERHAL ACENTA YETKİLİSİNE VE KONAKLADIĞI OTELE SEBEPLERİ İLE BİRLİKTE YAZILI OLARAK BİLDİRMEK ZORUNDADIR. TÜKETİCİNİN TURU TERK ETTİĞİNİ BİLDİRMEMESİ YA DA KENDİ İSTEĞİ İLE TERK ETMESİ KATILIMCI HİZMETİ ALIP KULLANMIŞ SAYILIR. BU DURUMDA TÜKETİCİ, ACENTA YA DA OTELDEN HİÇBİR HAK VE ALACAK TALEBİNDE BULUNAMAZ.

17.11 KATILIMCILARIN ŞİKAYETÇİ OLDUĞU HUSUSLARI HİZMETİN İFASI SIRASINDA YAZILI OLARAK YETKİLİYE BİLDİRMESİ İYİ NİYETLİ TÜKETİCİNİN ÖZEN BORCUDUR. KATILIMCI ŞİKAYETÇİ OLDUĞU HALDE HİZMETİ SONUNA KADAR KULLANMASI ŞİKAYETÇİ OLDUĞU HUSUSLAR İLE İLGİLİ İKAME HİZMET VE BEDEL İADESİ GİBİ TAZMİNAT HAKLARINI ORTADAN KALDIRIR. 

17.12. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ.'NİN SEYAHAT SİGORTA GÜVENCESİ PAKETİ TEMİNAT İÇERİĞİ, KAPSAMLARI VEYA UYGULAMA ŞEKİLLERİ İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR SORUMLULUĞU BULUNMAMAKTADIR.

17.13. KATILIMCI, TELEFON ÜZERİNDEN YAPILAN GÖRÜŞMELERDE SESLİ ONAY VERDİĞİNDE SÖZLEŞMENİN KURULACAĞINI KABUL VE BEYAN EDER.

17.14. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ. SÖZLEŞMEYE KISMEN YA DA TAMAMEN UYMAMASI HALİNDE ÖDENECEK TAZMİNATIN HESAPLAMASINDA TURSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ MADDELERİ UYGULANIR. BU KONUDA COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ'NİN TUTANAK VE KAYITLARI DELİL OLARAK DİKKATE ALINACAKTIR. İŞ BU HÜKÜM DELİL ANLAŞMASI NİTELİĞİNDEDİR.

17.15. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ. YETKİLİLERİ KATILIMCININ UYGUNSUZ TAVIR VE HAREKETTE BULUNDUĞUNU TESPİT EDERSE KATILIMCILARI TUR PROGRAMINA ALMAYABİLİR. TUR BAŞLADIKTAN SONRA UYGUNSUZ DAVRANIŞLARDA BULUNULMASI HALİNDE İSE BU KATILIMCILARI TURDAN ÇIKARABİLİR. BU DURUMDA KATILIMCILAR COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ'YE KARŞI HERHANGİ BİR TALEP VEYA TAZMİNAT HAKKI BULUNMADIĞINI KABUL VE BEYAN EDER.

17.16. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ. KATILIMCININ DATA BİLGİLERİNİ ALMA VE DAHA SONRASINDA KATILIMCIYA SMS İLE BİLGİLENDİRME HAKKINA SAHİPTİR. 

17.17. BU SÖZLEŞME KATILIMCIYA VERİLECEK HİZMETİN KAPSAMINI BELİRLEMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞTIR, FATURA VE MAKBUZ YERİNE GEÇMEZ.

17.18. 10 PUNTO OLARARAK DÜZENLENEN İŞ BU SÖZLEŞME KATILIMCI VE COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ. İLE BİRLİKTE DÜZENLENMİŞ, SON HALİ KATILIMCI TARAFINDAN OKUNUP,KABUL EDİLMİŞ, ONAYLANMIŞ VE BİR NÜSHASI KATILIMCIYA TÜM EKLERİ İLE BİRLİKTE YAZILI/KALICI VERİ SAKLAYICI VASITASIYLA TESLİM EDİLMİŞTİR. KATILIMCI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN VE PAKET TUR SÖZLEŞMELERİ YÖNETMELİĞİ ÇERÇEVESİNDE İŞ BU SÖZLEŞME KONUSU PAKET TUR KAPSAMINDA SUNULAN TÜM HİZMETLERİ VE NİTELİKLERİNİ, SATIŞ FİYATINI VE ÖDEME ŞEKLİ İLE İFAYA İLİŞKİN TÜM BİLGİLERİ OKUDUĞUNU VE PAKET TUR SÖZLEŞMESİNİN İÇERİĞİNİ VE MADDELERİN OKUYARAK ANLADIĞINI VE BU KONUDA BİLGİLENDİRİLDİĞİNİ KABUL BEYAN VE TAAHHÜT EDER. KATILIMCI, REZERVASYON İŞLEMLERİNİN KENDİ YERİNE KENDİ ADLARINA KAYIT YAPTIRMAKLA GÖREVLENDİRDİKLERİ KATILIMCI TARAFINDAN YÜRÜTÜLMÜŞ VE SÖZLEŞMENİN İMZALANMIŞ OLMASI HALİNDE SÖZLEŞME KOŞULLARININ KENDİSİ İÇİN DE AYNEN GEÇERLİ OLACAĞINI KABUL VE BEYAN EDER. BU DURUMDA GEZİYE KATILAN KATILIMCILARIN SÖZLEŞMEDEN HABERİ OLMADIĞI GEREKÇESİYLE COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ. ALEYHİNE HERHANGİ BİR HAK VEYA TALEPTE BULUNMASI VE COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ'NİN BU NEDENLE BİR BEDEL YA DA TAZMİNAT ÖDEMEK ZORUNDA KALMASI HALİNDE COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ. SÖZLEŞMEDE ADI BULUNAN KATILIMCIYA ÖDEMİŞ OLDUĞU MİKTARI RECÜ ETME HAKKINA SAHİPTİR.   

17.19. COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ, KATILIMCIYI PAKET TUR İLE İLGİLİ İHTİYARİ SİGORTA YAPTIRABİLECEĞİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRMİŞTİR.

17.20. SÖZLEŞMEDE ADI BULUNAN GEZİYE KATILACAK KİŞİLER, KAYIT İŞLEMLERİ BAŞKASI TARAFINDAN YAPILMIŞ VE İMZALANMIŞ OLSA DAHİ, SÖZLEŞME MADDELERİNİ, OKUMUŞ, ANLAMIŞ VE KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR.

17.21. KATILIMCI, İŞ BU SÖZLEŞMENİN GÖNDERİLMESİ ÖNCESİNDE AŞAĞIDAKİ HUSUSLAR HAKKINDA TARAFINA YAZILI OLARAK BİLGİ VERİLDİĞİNİ KABUL VE TAAHHÜT EDER.

a) SEYAHAT ACENTESİNİN YEREL TEMSİLCİSİNİN ADI, ADRESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİNİN İLE BUNLARIN BULUNMAMASI HALİNDE TÜKETİCİNİN ZOR DURUMDA KALDIĞINDA BAŞVURABİLECEĞİ YEREL İRTİBAT NOKTASININ ADI, ADRESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİNİN, YEREL İRTİBAT NOKTASININ VE YEREL TEMSİLCİSİNİN BULUNMAMASI DURUMUNDA COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ.'NİN EN KISA SÜREDE İLETİŞİM KURABİLECEĞİ BİLGİLERİ,

b) VARSA ARA DURAKLARININ ZAMANI YERİ VE ULAŞTIRMA BAĞLANTILARI İLE BİLGİLENDİRME TARİHİNDE BELLİ OLMASI HALİNDE ULAŞIM ARAÇLARININ ÖZELLİKLERİ, 

c) KATILIMCI TARAFINDAN YAPILAN İPTAL MASRAFLARINI YA DA KAZA VEYA HASTALIK HALİNDE ÜLKESİNE/ŞEHRİNE GERİ GÖNDERİLME DE DAHİL OLMAK ÜZERE YARDIM MASRAFLARININ TEMİNAT ALTINA ALACAK, İSTEĞE BAĞLI BİR SİGORTA SÖZLEŞMESİ YAPILMASIYLA İLGİLİ BİLGİLERİ,    

17.22. BU SÖZLEŞMEDEN DOĞAN UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜNDE İSTANBUL, KOCAELİ MAHKEMESİ VE İCRA DAİRELERİ YETKİLİDİR. 

17.23. KATILIMCI, 6502 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN VE 14.01.2015 TARİHLİ PAKET TUR SÖZLEŞMELERİ YÖNETMELİĞİ HÜKÜMLERİ DOĞRULTUSUNDA YOLCULUK ÖNCESİ BİLGİLENDİRME YAPILMIŞ SÖZLEŞME KURULMADAN ÖNCE BİLGİ VERİLMİŞ VE YUKARIDAKİ ŞARTLARLA İŞ BU SÖZLEŞME DÜZENLENMİŞTİR.

17.24. TARAFLAR İŞ BU SÖZLEŞMEDE BELİRTİLEN ADRES VE TELEFONLARIN DOĞRU OLDUĞUNU VE DEĞİŞİKLİKLERİN YAZILI OLARAK KARŞI TARAFA BİLDİRİLMEDİKÇE BU ADRESLERE YAPILAN TEBLİGATLARIN KANUNEN GEÇERLİ KABUL EDİLECEĞİNİ KABUL VE BEYAN EDERLER..

MADDE 18 – TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ

18.1. MÜŞTERİ/KATILIMCI, COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ TARAFINDAN KENDİSİNE GÖNDERİLECEK HER TÜRLÜ TİCARİ ELEKTRONİK İLETİLERE , ONAY VERMEKTEDİR. BU KAPSAMDA MÜŞTERİ/KATILIMCI, COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. ŞTİ TARAFINDAN KENDİSİNE , KİŞİ MÜDAHALESİ OLMADAN ÇALIŞAN FAKS ,ELEKTRONİK POSTA , KISA MESAJ GİBİ OTOMATİK ARAMA SİSTEMLERİ VASITASIYLA YA DA BAŞKACA DİĞER İLETİŞİM VASITALARIYLA MÜŞTERİ/KATILIMCI’DAN BAŞKACA HERHANGİ BİR ÖN İZİN ALINMAKSIZIN TATİL TURLARI, ULAŞIM HİZMETLERİ, MUHTELİF KİRALAMA İŞLERİ VE DİĞER HİZMETLERLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME, PAZARLAMA VE /VEYA REKLAM AMACIYLA HER TÜRLÜ ELEKTRONİK İLETİ/SMS/FAKS VS. GÖNDERİLEBİLECEĞİNİ KABUL VE BEYAN EDER. MÜŞTERİ/KATILIMCI, DİLEDİĞİ ZAMAN , HİÇBİR GEREKÇE GÖSTERMEKSİZİN BU KULLANIM ŞARTLARI KAPSAMINDAKİ ELEKTRONİK İLETİLERİ ALMAKTAN VAZGEÇEBİLİR. BU TALEBİNİ COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD.ŞTİ’NE ÇAĞRI VEYA İLETİDE YER ALAN İLETİŞİM BİLGİLERİNİ KULLANARAK VEYA SATICI BİLGİLERİNDEKİ İLETİŞİM ADRESLERİNE ÜCRETSİZ OLARAK İLETEBİLİR. TALEBİN ALINMASINI MÜTEAKİP COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ YAPI LTD. 3 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE BU TALEBİN GEREĞİNİ YERİNE GETİRECEKTİR.İLETİŞİM

orhntrn.tatiljeti@gmail.com
0850 840 05 38
Kemalpaşa Mah. Cumhuriyet Bulvarı No 7/1 İç Kapı No.B İzmit Kocaeli / tatiljeti.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ LTD. ŞTİ aittir.
    Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz. Copyright © 2024 COBOCO TUR YAPI SEYAHAT SANAYİ LTD. ŞTİ /Belge No:10786
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.
Coboco Tur Seyahat Acentası - Türsab: 10786